KONST / Litografier / Färglitografi 17035301
nr 1703 5301
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Komposition. Signerad. Färglitografi, bildmått: 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 38x50 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 maj 2025
kl 18:33:07
26/5 18:05:54
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes